chovatelská stanice samojedů sněhový zázrak

O nás

Jsme malá chovatelská stanice na severu Slezska, která byla založená v roce 2006. V tomto roce do naší rodiny přibyla i malá chlupatá slečna Calinka z chovatelské stanice Bílý křemínek. Rázem se stala miláčkem naší rodiny, ale i mých přátel a kamarádů. V roce 2008 byla uchovněná a na podzim tohoto roku přivedla na svět svá první miminka. A protože jsme úplně propadli kouzlu tohoto plemene, tak z vrhu B jsme si nechali fenečku Bessinku a uvidíme jak se bude dařit......

Při odchovu klademe důraz na správnou socializaci našich štěňátek. Ta opravdu chováme "na klíně, v náručí". Do nových domovů odchází štěňátka odčervená, očkovaná, čipovaná, s průkazem původu a malým balíčkem do začátku. Jsme ve stálém kontaktu s majiteli našich štěňátek.

Calinka:

psal se rok 2006 a  do naší rodiny přišel první samojed - Calinka. Od mala bylá "akční" chvilku neposeděla, pořád někde něco hledala co by slupla a nebo kousala. Velice ráda kopala a kopá díry. Na procházce velice ráda uklízí papírky a různé další věci co lidé odhodí. Hrozilo, že budeme na procházku chodit s náhubkem. Naštěstí teď sbírá jen ty papíry! Také slepičky co máme, ráda prohání, ale naštěstí nic neudělá. Nyní už je dáma v letech a už si jich tak moc nevšímá, zato štěká.... na procházkách se více zastavuje a kochá se přírodou. Vůči druhým psům je nekonfliktní, nechává je na pokoji, jen očuchá a jde dál. Miluje děti. Je velmi tvrdohlavá, než udělá co se po ní chce, trvá to věčnost a žádné pamlsky nezabírají. Až ona sama uzná, že by teda bylo dobré přijít a nechat si ten postroj nasadit, abychom mohli jít na procházku! To panička už ztrácí nervy....Calinka je prostě svá Smile V hierarchii je bohužel až na posledním místě.

Bohužel Calinka nás na začátku roku 2018 navždy opustila.....

Bessinka:

dcera Calinky, je úplně jiné povahy než její máma. Velice, velice mazlivá, učenlivá, na zavolání příjde, nešrotuje ji v hlavě "tak já příjdu, ale co za to.." Pravda, sice trochu víc štěká na nebeské ptactvo, na drůbež, motýly, mouchy no prostě vše co lítá. Je to lovec!!! Na procházkách musím dávat veliký pozor jestli se v jejím zorném úhlu neobjeví nějaký zajíc nebo koroptev. To se pak musím hodně zapřít, abych ji udržela!! Doma musíme mít drůbež velmi dobře zajištěnou, jinak je po nich...Strašně ráda má, když jí někdo drbe nebo hladí, dovede držet i hodiny, vám už ruka odchází, ale ona znova do vás šťouchne, abyste pokračovali v drbání. Prostě je to mazlinka oblíbená u mých přátel{#emotions_dlg.love} Taky si hlídá své "moje" věci např. batoh, oblečení, boudu, jídlo...jasně dá najevo "vrčením", že TO patří jí a ty se na to ani nedívej. V hierarchii je alfa samice. Nekonfliktní k ostatním psům.

Doris "Risa":

dcera Bessinky, převzala roli alfa samice po Bessince. Chrání toho na kterého se útočí. Je taky veliký mazel. O zajíce a drůbež se moc nezajímá, zřejmě to nepodědila po mamince Bessce. Na procházce může jít na volno, ale stejně dávám pozor na okolí. Reaguje na jakýkoliv povel. Stačí jen naznačit nes....a zůstane stát nebo ukázat rukou ke mě a příjde. Je velmi mazlivá ještě více než Besska a velká závislačka na mě. Mám ji hned u sebe nebo je za mnou ať se hnu kamkoli, jde se mnou i na WC, abych ji náhodou někam neodešla. Povahu má přátelskou, milou, nekonfliktní k ostatním psům.

Mia:

dcera Bessinky. Je o takové třeštidlo, ulítané, trochu uštěkané. O domácí zvířectvo se moc nezajímá. Je velká mazlinka{#emotions_dlg.love} Trochu bojácná a nedůvěřivá k ostatním psům i lidem. K domácím, ale velice přátelská a kdyby byla víc odvážná, dali bychom i zkoušky z canisterapie.

Tina:

na začátku jara k nám docestovala nová posila z daleké Sibiře Tina. Zatím se se vším seznamuje, ale vypadá to, že s ničím nemá problém a se všemi je hned kamarád. I první den když přijela a seznámila se s ostatními to vypadalo, že je u nás odjakživa.


*Úspěchy naší stanice*

Jedovnice, klubová 10.9. 2011 res BIS chovatelská stanice Věra Veverková, CZ
Jedovnice, klubová 10.9. 2011 res BIS skupina potomků -po Calinka Bílý křemínek Věra Veverková, CZ
NV Ostrava 14.4. 2013 1. BIS chovatelská stanice Dolejší, CZ
ML. Boleslav, klubová SK
11.4. 2015 1. BIS chovatelská stanice Ludmila Pavlíková, CZ
Smraďavka, speciální SK 19.9.2015 res BIS chovatelská stanice Franjo Kovačev, CRO
Ml. Boleslav, klubová 14.5.2016 res BIS chovatelsá stanice Zdenka Jílková, CZ


 
 
Tvorba www stránek pro chovatele
Všechna práva vyhrazena. © 2011 www.snehovyzazrak.cz | Tvorba www stránek